Väärtuskasvatus

Kungla lasteaed on väärtuspõhine lasteaed – see tähendab, et kogu meie õppe – ja kasvatustegevust läbib väärtuskasvatus. Tartu ülikooli eetikakeskus on meie lasteaeda  tunnustanud tiitliga „Hea lasteaia teerajaja“ väärtuspõhise lasteaia kujundamise eest. Väärtuste all mõeldakse seda, mis on inimese jaoks elus tähtis ning vajalikuks peetakse, et meie jaoks oluline kanduks üle meie lastele.

Väärtused ei tule iseenesest, neid õpetatakse ja õpitakse hetkest, kui laps sünnib. Lasteaias tegeleme me süsteemse ja teadmistepõhise väärtuskasvatusega „Kiusamisest vaba lasteaed“, Persona Dolls ja „Oskuste õppe“ metoodikaid kasutades. Väärtuskasvatus avaldub kõiges, mis lasteaias toimub: õppetegevustes, reeglites, üritustes, traditsioonides – terves last ümbritsevas keskkonnas!

Meie väärtused:

1. Tunneme rõõmu koosolemisest ja koostegutsemisest.

2. Seame ühiseid eesmärke ja tegutseme koos nende saavutamise nimel.

3. Õpime üksteiselt ning jagame oma teadmisi ja kogemusi ka teistega.

1. Oleme heatahtlikud ja viisakad üksteise suhtes, märkame ja aitame abivajajaid.

2. Peame kinni ühistest kokkulepetest.

3. Õpime ise ja õpetame lastele looduse hoidmist ja tegutseme jätkusuutlikult.

1. Julgeme väljendada oma vajadusi ja küsida abi.

2. Julgeme oma mõtteid välja öelda, uusi ideid pakkuda ja nende üle konstruktiivselt arutleda.

3. Julgeme proovida uusi ideid ja neid ellu viia.

1. Näeme muutustes võimalust õppimiseks ja arenguks.

2. Oleme valmis tegema kompromisse ühiste eesmärkide saavutamiseks.

3. Teeme vajadusel asju teistmoodi kui tavaliselt.