Õuesõpe

Kungla lasteaias kasutatakse õuesõpet kui täiendust traditsioonilisele õppimisele.

Õuesõpe on õppimine ehedas keskkonnas vahetu kogemise, isetegemise ja kogetu teistele vahendamise teel. Õues on laps pidevas tegutsemises, ta vaatleb, uurib, mõtleb, katsetab, analüüsib, jõuab järeldustele. Täiskasvanu ülesanne on õpetada last märkama, tajuma, mille tulemusena hakkab laps mõistma, et looduses on kõigi nähtuste ja objektide vahel tihe ning kindel seos.

Õuesõpe võimaldab õpitavat kogeda läbi kõigi meelte, mis on koolieelses eas parim viis õppimiseks.

Õuesõppe viis olulist tunnust on:

1. koht, mis aitab õppida;
  2. õppimine läbi erinevate meelte;
  3. tegu ehk vahetu osalemine protsessis;
  4. adumine ja modelleerimine ehk õpitu tagasipeegeldamine ja uute teadmiste sidumine olemasolevate teadmistega;
  5. iva leidmine ehk mida õpetada teistele edasi.