Kui laps läheb kooli

Koolivalmidus on valmisolek minna üle mänguliselt põhitegevuselt õpitegevusele.

(V. Neare)

• lapse koolivalmiduse kujunemist jälgitakse pedagoogide poolt lapse arengu analüüsimise käigus kogu koolieelse aja
  • laste koolivalmidust hinnatakse :
    • septembris, oktoobris logopeedi poolt
    • veebruaris arengu hindamise töörühma poolt
  • laste koolivalmiduse hindamise aluseks on  õppealajuhataja, logopeedi, muusika-ja liikumisõpetaja poolt koostatud teadmistemäng, milles on lähtutud Koolieelse lasteasutuse riiklikust  õppekavast
  • pedagoogid, logopeed ja eripedagoog nõustavad vajadusel lapsevanemaid lapse koolivalmiduse toetamisel
  • vastavalt Koolieelse lasteasutuse seadus § 16 lõige 5 annab lasteaed  lasteasutuse õppekava läbinud lapsele välja koolivalmiduskaardi, milles on kirjeldatud lapse arengu tulemused. Lapsevanem esitab koolivalmiduskaardi kooli, kus laps asub täitma koolikohustust.

Rakvere linna munitsipaalkoolidesse õppima asuvatele lastele määratakse elukohajärgne kool. Esimese pakkumise teeb vanemale Rakvere Linnavalitsus haridusteenuste e-keskkonna ARNO abil, lähtudes koolitee pikkusest ja klassikomplektide arvust.

• Aluseks võetakse lapse elukoha andmed rahvastikuregistris jooksva aasta 10.  märtsi seisuga.
  • Vanem saab e-keskkonda siseneda ID-kaardi, mobiil-ID või pangalingi abil.

Rohkem infot koolimineku kohta saab Rakvere Linnavalitsusest telefonil 322 2336, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või haridusteenuste haldamise süsteemi ARNO http://piksel.ee/arno/rakvere kaudu.