Rakvere KUNGLA Lasteaed avati 1978 aastal

Rakvere KUNGLA Lasteaed avati 1978.aastal, on ehitatud 12 rühma ja 280 lapse jaoks.

Meie lasteaias on:

11 aiarühma ja 1 sõimerühm, neist 1 Hea Alguse rühm. 4 rühma kasutavad õppetöös projektõppe meetodit.

• Laste igapäevast elu korraldavad rühmas kaks õpetajat ja õpetaja abi või õpetaja, assistent ja õpetaja abi, lisaks liikumis-ja muusikaõpetaja. Vajadusel tegelevad lastega logopeed, eripedagoog ja sotsiaalpedagoog.
  • Igal rühmal on 2 rühmaruumi ja lapsi rühmades kuni 20.
  • Et päeva rühmas üheskoos alustada, ootame Teie lapsi lasteaeda hiljemalt kell 8.30.
  • Lasteaed on avatud tööpäeviti kella 7.00-st kella 19.00-ni.
  • Kella 18.00 – 19.00 viibivad lapsed valverühmas

Meie lasteaia eripäraks on:

• kaasaegsed liikumisõpetuse vahendid ja liikumissaal;
  • süvendatud tegevus Eesti rahvakultuuri traditsioonide tutvustamiseks ja väärtuskasvatus;
  • täiendav eesti keele õpetamine muukeelsetele lastele;
  • huviringid: jalgpallitrenn, jooga, tantsuring, inglise keele ring, robootika ring.
  • avar õueala kaasaegsete mängu- ja ronimisvahenditega;
  • liiklusväljak;
  • suur õunapuuaed, kus peetakse perepiknikke, viiakse läbi üritusi ning saadakse varju kuumadel suvepäevadel ning supeldakse basseinis;
  • terviseedendamine ja õuesõpe:
  • Päikesejänku, Poku, Mõmmi, Muumi, Karupoeg Puhhi, Pipi, Mesimummu ja Tähekese rühma personal on läbinud MTÜ Lasteakaitse Liidu projekti koolituse ja omavad õigust kasutada "Kiusamisest vaba lasteaed" metoodikat, Öökullirühm Persona Dolls metoodikat
  • Oleme tunnustatud tiitliga "Hea lasteaia teerajaja" väärtuspõhise lasteaia kujundamise, pärimuskultuuri ja laste iseseisva tegutsemise väärtustamise eest.
  • Kuulume alates 2001 a. tervist edendavate lasteaedade võrgustikku.
  • Liitusime 2019 a. programmiga Roheline Kool ja meile omistati Roheline lipp